Performance driven technical component Honor Elec RVT1H151M0810 for targeted industrial applications
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 150uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 8mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 150uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃