Industrial grade Honor Elec RVE1C221M0806 component designed for precise and versatile applications
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 6.5mm
Voltage Rating : 16V
Diameter : 8mm
Tolerance : ±20%
Description : 220uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors