Contact Now
Nominal Capacitance : 100nF
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Voltage Rating : 10V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Current Rating : 2A
Description : 100nF ±20% 30mΩ SMD-3P,1x0.5mm Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM15PC104R1A3D
Model Number : NFM15PC104R1A3D
Package : SMD-3P,1x0.5mm